Новости

Останати

Се огласи тренерот на Мекгрегор: Конор сака да се бори со Кабиб

Конор Мекгрегор неодамна беше поразен од Кабиб Нурмагомедов во борбата за титулата во лесна категорија во УФЦ.

Меѓутоа, ирскиот борец размислува да се врати и да му се одмазди на Дагестанецот.

„Конор нема никаква желба да се бори со некој друг освен со Кабиб. Овој пораз во него разбуди оган како што тоа беше случај кога загуби од Диаз. Тогаш тренираше како никогаш и успеа да му се одмазди. Тоа го сака и сега“, откри неговиот тренер Џон Каванаг.

Потоа тој призна дека не се припремиле добро за борбата со Нурмагомедов.

„Направивме грепка. Се спремавме за тој натпревар повеќе дефанзивно, а Конор е страшен напаѓач, што значи дека не го искористивме неговите перформанси во целост“, заклучи Каванаг.

GOLD
To Top