Новости

Останати

(Фото) Многу емоции: Еве како Стефан му ја честита победата на Ѓоковиќ

Јелена Ѓокоовиќ заедно со синот Стефан денеска го бодреа Новак од трибините, а после триумфот неговиот син истрча во неговата прегратка.

A post shared by Jelena Djokovic (Ristic) (@jelena_djokovic_) on

Ѓоковиќ по четврти пат го освои Вимблдон, а после мечот тој изјави дека оваа победа е различна од другите.

-Прв пат во животот тука е некој кој вика „тато, тато“. Тој е овде иако според пропозициите деца помали од пет години не можат да ги следат мечевите, но ако некогаш во иднина имам можност повторно да играм финале овде, знам дека тој ќе биде тука. Ова е многу емотивен триумф за мене, изјави Ноле.

GOLD
To Top