Новости

Останати

Шок во боречкиот свет: Конор Мекгрегор се пензионира

Поранешниот УФЦ шампион во лесна категорија, Конор Мекгрегор објави дека заминува во пензија.

Тој на својот Твитер налог порача дека еден ден морал да донесе ваква одлука и им посака среќа не неговите колеги.

Мекгрегор претходно објави дека ќе се пензионира во 2016 година, за подоцна да се врати во овој спорт.

Тој минатиот октомври беше поразен од Кабиб Нурмагомедов од Дагестан, а повеќе од фановите очекуваа нивни реванш наскоро време.

GOLD
To Top