Новости

Останати

Битолчанката Симјановска обезбеди финале во велеслалом

Македонската репрезентативка Лидија Симјановска на натпреварите од светскиот шампионат во Ст Мориц, со вкупно време од 2:24.92 и заостанување од +25.14 секунди заврши на 46 место и со тоа успеа да се пласира во финалната трка од велеслам која ќе се одржи на 16 февруари.

Останатите македонски скијачи ќе настапат во слалом и велеслалом од четврток до недела во Сент Мориц.

GOLD
To Top