Новости

Останати

Македонија има медал на Олимпијадата во Токио, Георгиевски се пласираше во финале

Во полуфиналето македонскиот таеквондист Георгиевски со 12:6 го победи Ин од Кореја и се пласираше во финалето на Олимпискиот турнир во Токио.

За противник во финалето ќе го има претставникот од Рускиот олимписки комитет, Владислав Ларин, а оваа борба на програмата е заканажна за 14.45 по македонско време.

Евротип
SNBROKER
To Top