Новости

Останати

Погледнете го настапот на Ибра и Михајловиќ на Санремо! (видео)

Она што денови се најавуваше во Италија, синоќа и се случи. Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ се појавија и запеаја на еден од најстарите музички фестивали на светот – Санремо. Тие двајца, заедно со помош на двајца пејачи, го отпеаја познатиот хит „Ло Вагабондо“. Ибрахимовиќ и Михајловиќ не се првите луѓе од светот на фудбалот кои настапиле на Санремо. Пред нив, таа чест ја имаа Роберто Бацо, Франческо Тоти, Антонио Касано и други. Поради гостувањето на Санремо, Ибра ќе пропушти неколку тренинзи на Милан, кој е по долго време повторно е во трка за титулата во Серија А.

GOLD
To Top