Новости

Останати

Снежно невреме го одложи почетокот на СП во скијање

Првата трка на Светското првенство во скијање во италијанскиот ски центар Кортина Дампецо е одложена поради големо невреме и силни врнежи од снег.

Организаторот потврди дека поради лошите временси улсови одложена е трката во алпска мобинација кај дамите а наскоро ќе биде познат и новиот термин за старт.

Фаворити во аплска комбинација на СП се Микаела Шифрин, Петра Влхова и Миќеш Гизин.

GOLD
To Top