Новости

Останати

Таткото на Хабиб почина од КОВИД-19

Абдулмапад Нурмагомедов, таткото и тренер на шампионот во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, почина денеска на 57-годишна возраст по компликации настанати од КОВИД-19. Абдулмапад, кој беше еден од најпознатите тренери во мешани боречки вештини во светот, ја загуби најважната борба, тој имаше срцев удар откако беше позитивен на тестот за коронавирусот. Тој е најзаслужен што неговиот син Хабиб нема ниту еден пораз во ММА, а стана светски првак во УФЦ, по победата над Конор МекГрегор во 2018 година во Лас Вегас.

GOLD
To Top