Новости

Останати

Ѓоковиќ ќе чека до понеделник во хотел

Најдобриот тенисер во светот според АТП рангирањето, Новак Ѓоковиќ ќе мора дополнително да објаснува како и зошто треба да добие право да игра на Австралија Опен, а притоа да не биде вакциниран за Ковид-19.

Ова е одлуката на Феделаниот суд, кој им даде дополнително време на адвокатите на Ѓоковиќ кои треба да образложат зошто Ноле треба да добие измање од правилата.

Властите во Мелбурн не дозволија тој да влезе во државата и поради ова Србинот по неколку часа чекање на аеродромот беше префрлен во хотелот Парк каде ќе остане до понеделник во најмала рака.

Извор

Евротип
SNBROKER
To Top