Новости

Останати

Јапонски атлетичари позитивни на ковид-19 на Мундијалот

Тројца јапонски атлетичари и еден тренер беа позитивни на КОВИД-19 на Светското првенство, со што вкупниот број на случаи во делегацијата се искачи на 15.

Спринтерот Јуки Коике е заразен и ги пропушти трките на 200 метри додека Шунсуке Изумија и Такајуки Кишимото не нестапија на 400 и 110 метри со пречки.

Организаторите наложија целиот технички и медицински персонал како и претставниците на медиумите да носат маски во затворени простории поради сè повеќе случаи на ковид-19.

Евротип
SNBROKER
To Top