Новости

Ракомет

Алушовски: Треба да се игра до крај и да се покаже повеќе храброст

Еурофарм Работник уште еднаш во завршницата од натпреварот потклекна пред притисокот и загуби. Денеска во Битола славеше Татран Прешов со 24:23 во натпревар од 5 коло во групната фаза во Лигата на шампионите. Ова дополнително го налути предводникот на Работник.

„Ако треба да се земе тим кој од позитива го носи натпреварот во негативна насока, тогаш тоа сигурно ние сме тој тим. Четврти натпревар ова сезона губиме се еден разлика. Немам самопочит кон она што го работиме. Чест е да се игра во полна сала во Битола но треба да се игра до крај и да се покаже повеќе храброст.“ – изјави Алушовски.

Во следното коло Еруфорам Работник ќе му гостува на ТАтран Прешов, натпреварот е закажан за 2 ноември.

GOLD
To Top