Новости

Ракомет

ВИДЕО: Борко Ристовски во прегратките на својата мајка

Сите во таборот на Македонија слават, а еден од најемотивните моменти имаше голманот Борко Ристовски, кој по натпреварот со Германија, влета во прегратките на својата мајка.

Срдечност и топлина од фановите добија и останатите македонски репрезентативци, кои гладијаторски го изработија ова реми и овој голем бод кој може да биде од круцијално значење за нашиот пласман што подалеку на ова ЕП.

 

GOLD
To Top