Новости

Ракомет

Вардар пристигна во Келн по историски успех

По неколкучасовниот лет од Скопје до Келн, ракометарите на Вардар пристигнаа во германскиот град по 23.00 часот и се „чекираа“ во хотелот „Радисон Блу“, каде што се сместени сите четири екипи кои ќе бидат дел од завршниот турнир на Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“ беа пречекани од дел од ракометарите на Барселона, Веспрем, потоа од Никола Карабатиќ, а присутни беа и голем број на новинарски екипи.

Евротип
SNBROKER
To Top