Новости

Ракомет

(Видео)Се загрева навивачката атмосфера за дуелот со Чешка

Навивачите кои се во Виена да ја бодрат македонската репрезентација, денеска се подготвуваат максимално да ја дадат својата поддршка на репрезентативците кои ќе играат против Чешка. Секако, битолчани се едни од најгласните и најбројни навивачи на секој настап на ракометната репрезентација на Македонија.

GOLD
To Top