Новости

Ракомет

(Видео) Никола Митревски еден од најзаслужните за победатa на Македонија

Фото: РК Еурофарм Пелистер

Голманот  Никола Митревски бранеше одлично во првото полувреме кое Македонија го доби со 3 разлика. Но, неговото херојство дојде до израз при крајот на второто полувреме кога се кршеше резултатот, а опасноста Украинците да дојдат до водство беше голема. Тогаш Митревски успеа да одбрани во клучните моменти.

Митревски мечот го заврши со двоцифрен број на одбрани, вкупно 15.

GOLD
To Top