Новости

Ракомет

(Видео) Пелистер го изненади Вардар во Скопје

Пелистер сензационално со 30:26 го победи доминаторот во македонскиот ракомет, Вардар, за да остане во игра за четвртото место во ракометната Суперлига.

Секако, Вардар беше без своите најдобри ракометари, кои се подготвуваат за најважното, фајнал фор турнирот од Лигата на шампионите во Келн и дуелот со големата Барселона.

[/su_youtube]
Евротип
SNBROKER
To Top