Новости

Ракомет

(Видео) Утре се игра битолското ракометно дерби – натпреварот со хуманитарен карактер

Утре, 10 март, во спортската сала „Младост“ во Битола се игра битолското ракометно дерби помеѓу РК Пелистер и РК Еурофарм Работник. Натпреварот кој има хуманитарен карактер започнува од 18:30 часот. Денеска двата тима имаа заедничка конференција во спортската сала „Младост“, на која истакнаа дека иако на теренот се лути ривали, надвор од него се пријатели. На денешната прес конференција беше кажано дека, иако натпреварот резултатски нема да донесе промени во табелата, сепак тој е од големо значење за сите љубители на ракометот во Битола.

 

 

GOLD
To Top