Новости

Ракомет

Германија со странец ќе се обиде да обезбеди пласман на Летните олимписки игри!

Ракометната репрезентација на Германија официјално доби нов селектор. Нов селектор на Германија ќе биде екс-тренерот на Кил, Алфред Гисласон кој утре на прес-конференција и официјално ќе биде промовиран на оваа функција.

Тој доаѓа на местото на Прокоп кој не го преживеа последниот неуспех на Германија на Европското првенество.
Новиот селектор ќе потпише договор со важност до 2022 година.
Претходно, тој беше дел и од екипите на Магдебург и Гумерсбах, како и националниот тим на Исланд.

GOLD
To Top