Новости

Ракомет

Данска со одличниот Ласе Сван ги победи Словенија и Вујовиќ во Вараждин

Во вториот натпревар од групата во Вараждин, Данска ја победи Словенија со  31-28.  Два важни бода за Данците, а Словенците ги загубија сите шанси за полуфинале

Голманот Скок имаше одличен натпревар, но неговите соиграчи правеа многу грешки од кои Данците преку брзи напади профитираа за на крајот да слават победа од три разлика.

Незадржлив за Словенците беше Ласе Сван кој имаше неверојатни 11 голови, кај Словенија Миха Зарабец постигна шест, Блаж Јанц реализираше пет од пет.

GOLD
To Top