Новости

Ракомет

Да им дадеме поддршка: Слободен влез за Македонија – Чешка

Женската ракометна репрезентација на Македонија ги започна мини подготовките за новиот циклус квалификации.

Утре ќе играат против Шведска во рамките на квалификациите за ЕП 2020 година, а во сабота во Скопје ја пречекуваат репрезентацијата на Чешка.

РФМ најави дека влезот за средбата ќе биде слободен, а тоа е одличен мотив да ја наполниме салата и да им дадеме поддршка на нашите ракометарки.

„Ракометната федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската женска селекција во сабота (28.09.2019) во СЦ „Борис Трајковски” во Скопје, ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 против селекцијата на Чешка. Да дадеме поддршка на нашата репрезентација, натпреварот почнува од 18:00 часот, влез слободен“, стои во соопштението.

GOLD
To Top