Новости

Ракомет

Двајца вардарци во идеалниот тим на четврфиналето на ЛШ

Вардарците Лука Циндриќ и Данаил Шишкарев се најдоа во тимот на колото од реванш средбите во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Иако Алекс Душебајев и Вуко Борозан постигнаа два од петте најубави голови на возвратните четвртфиналиња во Лигата на шампионите, за нив немаше место во „идеалните 7“ на ЕХФ.

„Идеалните 7„ на ЕХФ:

Голман: Гонзало Перез де Варгас (Барселона)

Лево крило: Валеро Ривера (Барселона)

Лев бек: Арон Палмарсон (Веспрем)

Среден бек: Лука Циндриќ (Вардар)

Десен бек: Јуре Доленец (Монпелје)

Десно крило: Даниел Шишкарев (Вардар)

Пивотмен: Лука Карабатиќ (ПСЖ)

Евротип
SNBROKER
To Top