Новости

Ракомет

Дефиниран распоредот на плејофот – битолското дерби во првото коло

Денес во просториите на РФМ беа извлечени двојките за плеј-офот во ракометниот шампионат на Македонија. Уште на старот Еурофарм Работник ќе се соочи со Пелистер, ривал против кој настапуваше пред десетина дена.

Комплетен распоред на плеј-офот:

Првото коло од плеј-офот и плејаутот ќе се игра на 24 и 25 март.

GOLD
To Top