Новости

Ракомет

Еурофарм Работник ги дозна противниците за групите од Купот на Македонија

Вчера во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на осминафиналните групи на Купот на Македонија во машка конкуренција. Носители во групите беа Вардар, Металург и двете најдобро пласирани екипи од есенскиот дел на првенството (Еурофарм Работник и Бутел Скопје). Четири групи се со по четири екипи, победниците ќе се пласираат на завршен турнир.

Група 1 (домаќин Еурофарм Работник):
Астраион
Охрид 2013
Еурофарм Работник
Вардар Јуниор

Парови за осминафинале:
Астраион – Вардар Јуниор
Охрид 2013 – Еурофарм Работник

Група 2 (домаќин Металург):
Радовиш
Металург
Јуниор К.В
Пролет 62

Парови за осминафинале:
Радовиш – Пролет 62
Металург – Јуниор К.В

Група 3 (домаќин Бутел Скопје):
Тиквеш
Пелистер
Бутел Скопје
ГРК Борец

Парови за осминафинале:
Тиквеш – ГРК Борец
Пелистер – Бутел Скопје

Група 4 (нема домаќин):
Вардар
Струга
Металург 2
Прилеп

Парови за осминафинале:
Вардар – Прилеп
Струга – Металург 2

Натпреварите ќе се играат на 20 и 21 април.

Евротип
Евротип
To Top