Новости

Ракомет

Еурофарм Работник е првиот полуфиналист на Купот на Македонија

Ланскиот финалист на Купот, Еурофарм Работник е првиот полуфиналист на Купот на Македонија. Битолскиот суперлигаш е победник на групата во Битола, на која беше организатор, откако во еден ден запиша две победи.

Четвртфинална група

Прилеп – Еурофарм Работник, 21-36

Струга – Радовиш, 27-32

Еурофарм Работник – Радовиш 28-25

Своите противниции Еурофарм ќе ги дознае овој викенд кога ќе бидат комплетирани двете скопски групи. Завршниот турнир на Купот на Македонија ќе се одржи на 19 и 20 мај.

Евротип
Евротип
To Top