Новости

Ракомет

Еурофарм Работник против Охрид во попладневиот термин, финалето в недела од 16.30 часот

Ракометната федерација на Македонија и организаторот РК Еурофарм Работник ги објави термините и сатницата за завршницата на 25. ракометен Куп на Македонија. овој викенд во спортската сала „Младост“ ќе биде познат тимот кој ќе го освои натпреварувањето.

Полуфиналето:
Сабота – 20 мај 2017 година
17.30 часот – Еурофарм Работник – Охрид
20.30 часот – Вардар – Металург

Недела – 21 мај 2017 година
16.30 часот – Финале

Евротип
Евротип
To Top