Новости

Ракомет

Еурофарм Работник против Пекинг Спорт на ТВ турнирот во Добој

Битолски Еурофарм Работник вечерва од 21 часот се среќава со Пекинг Спорт на силниот турнир во Добој.

Победа и нерешен меч имаат ракометарите на Еурофарм Работник на овој турник на кој очекуваат борба за првото место. За да стигнат до тоа, треба да го победат Пекин Спорт но зависат и од резултат на мечот меѓу Луцерн и Слога Добој кој се игра неколку часа претходно.

Според ситуацијата на табелата и резултати, за висок пласман може да решава и гол разликата, фактот што тимот од Битола го игра мечот со Пекинг Спорт како последен денеска ќе знае со колкава разлика ке треба да победи против тимот од Пекинг.

Натпреварите за пласман се играат утре:

10:00 – натпревар за седмо место
12:00 – натпревар за петто место
18:00 – натпревар за трето место
20:30 – Финале

GOLD
To Top