Новости

Ракомет

Еурофарм Работник со Вардар Јуниор вечерва од 19:30 во “Боро Чурлевски”

Еурофарм Работник во осминафиналето од купот на Македонија, ја совлада екипата на РК Охрид со 34:20.

Денес во 19:30 часот го играат и четвртфиналниот натпревар со екипата на РК Вардар Јуниор, која беше поуспешна од екипата на РК Астраион. Влезот е слободен.

GOLD
To Top