Новости

Ракомет

Еурофарм Работник ќе дебитира во плеј-офот против Вардар

Ждрепката сакаше Вардар да започне со Еурофарм Работник. Натпреварите од плеј-офот започнуваат викендов, но натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Работник ќе биде одложен поради настапот во Европа и на двете екипи.

Прво коло плеј-оф

Металург – Пелистер
Еурофарм Работник – Вардар
Тинекс Пролет – Бутел

Прво коло плеј-аут
Охрид – Прилеп
Борец – Вардар Јуниор
Радовиш – Струга

GOLD
To Top