Новости

Ракомет

Задар ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сеха!

Раководството на СЕХА лигата објави дека Задар ќе биде домаќин на новиот фанјал-фор во регионалното натпреварување. По пауза од неколку сезони турнирот на СЕХА се враќа во Хрватска. Задар ќе биде домаќин на деветата фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига. Завршниот турнир е закажан од 3-ти до 5-ти април оваа година.

 

Вардар е актуелен шампион, но за да ја одбрани титулата македонскиот првак ќе мора најрпрво во четвртфиналето да го елиминира хрватскиот тим на Нексе.

GOLD
To Top