Новости

Ракомет

Куп на Македонија 1/8 финале – Пелистер игра во Бутел

РК Бутел – РК Пелистер (сабота 20.04.2019) – 15:00 часот

ГРК Тиквеш – ГРК Борец 13:00 часот .

Во истата сала на истиот паркет “зелено-белите” баш како ланската година ќе бараат пласман на фајнл фор турнирот за куп победник за 2019-та година . Во рамките од второто коло во Битола гостуваше екипата на Бутел и беше поразена од Пелистер со 30:28 . Овој дуел за разлика од ланската година се среќаваат во 1/8 финалето и веќе тука ќе биде познат патникот на Ф4 каде во 1/4 финалето ги чека реално полесен противник во тимовите на Борец и Тиквеш .
Натпреварот се игра во салата на Бутел со почеток од 15:00 часот .

 

GOLD
To Top