Новости

Ракомет

Лазаров во идеалниот тим на стартот од квалификациите

И покрај лошата игра на нашите ракометари и на двата натпревари, капитенот Кирил Лазаров повторно беше светла точка и поради тоа обезбеди место во идеалниот тим по првите две кола од квалификациите. Нашиот капитен беше најдобар стрелец и против Турција и против Грција, со што е прогласен за најдобар десен бек.

GOLD
To Top