Новости

Ракомет

Марко Кобетиќ за утрешното градско дерби

Марко Кобетиќ водечкиот асистент во зелено-белиот табор со своја изјава за престојното градско дерби против Е.Работник на кое Пелистер ќе биде “гостинот” во салата “Боро Чурлевски”. Меѓудругото средниот бек на Пелистер ја повикува публиката да дојде во што поголем број и да верува во овој Пелистер. Натпреварот се игра утре, на 21 ноември во 17 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“.

GOLD
To Top