Новости

Ракомет

Ојлески место Лазаров на дуелот со Данска

Кире Лазаров нема да игра на денешниот дуел со Данска. Селекторот Раул Гонзалес после повредата на капитенот реши да направи промена во тимот и денеска за дуелот со Данска го стави во ростерот Гоце Ојлески.

Иако сакаше да помогне, Лазаров не е во состојба да игра и резултатите од магнетната резонанца покажуваат повреда на задниот бутен мускул. Со оваа дијагноза нашиот капитен мора да мирува во следните две до четири недели.

GOLD
To Top