Новости

Ракомет

“Пелистерци” прославија за победата над Струга

Победа на “зелено-белите” над достојниот противник од Струга со конечни 30 : 28 .
Најефикасен и играч на натпреварот Милан Поповиќ со 10 голови по 6 постигнаа Марко Кобетиќ и Александар Станојевиќ . Следен натпревар на “зелено-белите” е со екипата на Прилеп.

Чкембаруи по подолго време се вратија во салата да навиваат за нивниот Пелистер.

GOLD
To Top