Новости

Ракомет

Петковиќ : Се надевам дека битолската публика ќе биде задоволна од нашите игри

Додека ракометарите на Пелистер тренираат со полна пареа во спортската сала “Боро Чурлевски” , тренерот Јошко Петковиќ со видување околу досегашните припреми како и околу тоа што очекува тимот на Пелистер во продолжение од сезоната . “Зелено-белите” во новата година влегува со нов бек кој ни доаѓа од Србија , Александар Станојевиќ како и повратниците пикерот , Игор Трајковски и голманот , Мартин Јовановски . Во продолжение погледнете го првиот дел од изјавата за клупската фан страна на тренерот Јошко Петковиќ .

GOLD
To Top