Новости

Ракомет

Познат списокот на ракометари за вечерашниот дуел со Шпанија

Македонската репрезентација вечерва против Шпанија ќе игра во следиот состав: Борко Ристоски, Никола Митревски, Дејан Манасков, Филип Лазаров, Фили Талевски, Филип Кузмановски, Филип Чурлевски, Горан Крстевски, Мартин Серафимов, Кире Лазаров, Мартин Поповски, Гоце Георгиевки, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевки, Велко Маркоски и Марио Танкоски.

Натпреварот меѓу Македонија и Шпанија е закажан со почеток во 20:30 часот, во првиот термин од 15:30 часот силите ќе одмерат Исланд – Јапонија, потоа следува мечот меѓу Хрватска – Бахреин.

GOLD
To Top