Новости

Ракомет

Противници од Шпанија, Португалија, Шведска, Финска и Словачка за Еурофарм Работник

По настапите во Челинџ Купот и ЕХФ Купот, ракометарите на Еурофарм Работник годинава ќе дебитираат во натпреварите од Лигата на шампионите. Денес во Виена беа извлечени групите за првата фаза од натпреварувањето.

Ц група:

Еурофарм Работник

Савехоф

Татран Прешов

Кокс

Бидасоа Ирун

Спортинг Лисабон

Д група:

Динамо Букурешт

Кристијанштад

Чеховски Медведи

Кадетен Шафхаузен

Висла Плок

ГОГ Гудме

Првото коло од групната фаза на Лигата на шампионите ќе се игра од 11 до 15 септември, а финалниот турнир е во мај следната година во „Ланксес Арената“ во Келн.

GOLD
To Top