Новости

Ракомет

Стјепановиќ дел од тимот на Еурофарм Работник за дуелот со Татран

Еурофарм Работник, попладнево од 17 часот го пречекува Татран Прешов во натпревар од петото коло во групната фаза од Лигата на шампионите.

Добра вест за Стевче Алушовски е фактот дека Невен Стјепановиќ е подготвен за настап и со него на десно бековската позиција домаќинот изгледа многу поопасно.

Во тимот не се Благојче Трајковски и Мартин Велковски.

GOLD
To Top