Новости

Ракомет

Филип Кузмановски клекна на колена и ја побара за жена својата девојка

Филип Кузмановски реши да стави крај на ергенскиот живот. Тој ја побара за жена неговата девојка Моника.Станува збор за велешанката Моника Игнова, која патем е прва братучетка на неговиот соиграч од националниот тим, Дејан Манасков.

Македонскиот репрезентативец и велешанката во врска се повеќе од една година. Тој ја запроси Моника пред своите најблиски.

GOLD
To Top