Новости

Ракомет

(Фотогалерија) Еурофарм Работник го надигра Пелистер во битолското дерби

Градската пресметка меѓу Пелистер и Еурофарм Работник донесе убедлива победа на екипата на Чиковиќ со 22-33. Еурофарм Работник водеше од првата до последната минута и не дозволи драматика во текот на мечот.

Српското крило Ѓукиќ со 13 гола беше најефикасен поединец во натпреварот.

Пелистер – Еурофарм Работник 22-33 (9-15)

Спортска сала „Младост“ – Битола. Гледачи:
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов

Пелистер:
Рајчиќ, Плех, Перовиќ, Петров 1, Маџовски 1, Поповиќ 1, Чантурија, Димитровски 4, Черубин 5, Карамиан, Митревски, Лековиќ 2, Кобетиќ 3, Стоилевски 1, Зејак 4, Ивановски

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Работник:
Трaјковски, Чаневски, Ивановиќ 3, Ојлески 1, Маркоски 1, Петровски 3, Талевски 1, Чурлевски 2, Мемиќ, Џукиќ 13, Крстевски 1, Дрогришки, Граџан 1, Кузманоски 1, Пецаковски, Кузмановски 6

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минута

 

GOLD
To Top