Новости

Ракомет

(Фото) Битолчани подготвени вечерва да ја бодрат Македонија

Вечерва е најважниот натпревар за Македонија која во арената „Штадхале“ ќе игра против домаќинот Австрија. Но, затоа тука се бројните навивачи, особено битолчани кои ќе бидат на трибините и силно ќе навиваат за македонските ракометари.

GOLD
To Top