Новости

Ракомет

(Фото) Мешков Брест го порази Еурофарм Работник во Битола

Фото: Саше Богоевски

Ракометарите на Еурофарм Работник се поразени од екипата на Мешков Брест во рамките на СЕХА лигата. Натпреварот заврши 32:35.

За Еурофарм Работник ова е трет пораз во регионалното натпреварување.

Најефикасни во составот на Еурофарм Работник беа Јотиќ со 8, Ојлески постигна 6, додека Граџан мечот го заврши со 4 голови. Митревски имаше 15 одбрани.

GOLD
To Top