Новости

Ракомет

(Фото) Прва победа на Еурофарм Работник во Лигата на шампиони

Фото: Саше Богоевски

Екипата на Еурофарм Работник запиша прва историска победа во дебитантскиот настап во Лигата на шампионите. Денес, пред домашните навивачи во Битола го доби дуелот со Кокс (31-30) и ги запиша првите бодови во рамки од групата Ц.

ФОТО: Саше Богоевски

 

GOLD
To Top