Новости

Ракомет

(Фото) Пред дебито во СЕХА лигата: Еурофарм го совлада Охрид

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за дебито во СЕХА лигата. Попладнево во спортската сала „Боро Чурлевски“ го совладаа суперлигашот Охрид со 30-23 (19-8). Алушовски им даде шанса на сите ракометари, освен Митревски, Кукоски и Ратајац кои не настапија, а разликата во квалитет меѓу двете екипи беше евидентна.

GOLD
To Top