Новости

Ракомет

Битолчани во Мец го прославија влезот во осминафиналето на Македонија!

Најголемата поддршка на македонските ракометари во Мец, навивачите, заедно го прославија влезот во осминафиналето и влезот меѓу 16-те најдобри ракометни репрезентации во светот.

Секако, меѓу најгласните и најстрасните навивачи се битолчани.

Евротип
Евротип
To Top