Новости

Ракомет

Брестовац: Не заслуживме ваков висок пораз

Селекторот Данило Брестовац со оценка по високиот пораз од Словенија, разликата од 10 гола разлика е превисока.

Македонија загуби од Словенија со 21-31, нов пораз кој ја отсликува разликата меѓу двата тима.

„Од резултатот не сум зaдоволен, не заслуживме пораз со толкава разлика, имаше добри и лоши моменти, стартот беше одличен, имаше многу добри работи, игравме со многу ротации, сакав да им дадам шанса на сите, не очекуваат уште два натпревари на кои бараме изненадување и барем една победа“ – изјави Брестовац.

GOLD
To Top