Новости

Ракомет

Вардар се засили со ракометен репрезентативец на Португалија

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 година, како ново засилување на левата бековска позиција го доведе Португалецот Жилберто Дуарте.

31-годишниот португалски репрезентативец, доаѓа од екипата на Монпеље каде му заврши договорот и не доби понуда за продолжување на истиот.

Дуарте претходно настапуваше за екипите на Порто, Висла Плок и Барселона. Тој е член на португалската репрезентација со која има 91 настапи.

Евротип
SNBROKER
To Top