Новости

Ракомет

(Видео) Како се радуваа ракометарите на Конго после првата победа на Мундијалот

Во драматичен натпревар, ракометната репрезентација на Конго ја совлада Ангола со 32-31 и со тоа ја запишаа првата историска победа на светските првенства.

Меѓу највеселите беше хитот на првенството, ракометниот „тенк“ Тјери Мвумби Готие, танцуваше за победата и на најубав можен начин ја прославија дебитантскиот триумф.

GOLD
To Top