Новости

Ракомет

Голманот Филип Ивановски нов член на Еурофарм Пелистер

РК Еурофарм Пелистер ја информира јавноста дека 27-годишниот голман Филип Ивановски е најновото име во ростерот на екипата за сезоната 2021/22. Ивановски, кој е изданок на битолската школа, ги мина сите младински репрезентативни категории и во ростерот на Жељко Бабиќ доаѓа од Еурофарм Пелистер 2.

Некогашниот голман на Вардар јуниор пред четири години се врати во Битола и стави потпис на двегодишен договор со Еурофарм Работник. Следеше прогрес во тимот на Еурофарм Пелистер 2, а од понеделник Ивановски ќе ги започне подготовките со Еурофарм Пелистер.

Со имплементирањето на Ивановски кон вицешампиониот ростер, голманската тројка е комплетирана. Младиот битолчанец ќе се придодаде кон новодојденците Секељи и Кизиќ.

Евротип
Евротип
To Top