Новости

Ракомет

Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 ги дознаа противниците во четвртфиналните групи на Купот на Македонија

Двата битолски суперлигаши, Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 денес ги дознаа противниците во четвртфиналните групи на Купот на Македонија. Овој филтер е последен пред завршниот турнир на кој ќе играат четирите најдобри екипи.
Четвртфинални групи од Купот на Македонија:
Група 3
Драчево – Охрид
Алкалоид – Еурофарм Пелистер
Група 4
Пролет – Еурофарм Пелистер 2
Прилеп – Голден Арт
Четвртфиналните групи ќе се одиграат на 12 и 13 март, додека завршниот турнир е закажан за 14 и 15 мај.

Евротип
SNBROKER
To Top